Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

Komunikat Polskiego Związku Hodowców Koni

Friday, 02 August 2019

W związku ze zbliżającym się terminem Mistrzostw Polski Młodych Koni prosimy o zapoznanie sie z komunikatem Polskiego Związku Hodowców Koni:

"Zmiana zasad kwalifikacji do skokowych i ujeżdżeniowych MPMK 2019 !

 

W związku z coraz częstszymi wypadkami odwoływania zawodów kwalifikacyjnych do skokowych i ujeżdżeniowych MPMK 2019 z powodu arteritis, Komisja Koordynacyjna PZJ/PZHK zadecydowała o zmniejszeniu wymagań kwalifikacyjnych dla koni starających się o start w tegorocznych skokowych oraz ujeżdżeniowych MPMK.

 

Konie z polskimi i zagranicznymi paszportami,  we wszystkich kategoriach wiekowych w dyscyplinach ujeżdżenie i skoki przez przeszkody, będą kwalifikowane na podstawie jednego, przejazdu. Poniżej zasady tegorocznej kwalifikacji do MPMK 2019: 

 

SKOKI

 

·       Konie          4 letnie – min. 1x 7,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych na styl konia

·       Konie 5 letnie – min. 1x 7,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych na styl konia lub 1x czysty przejazd w konkursach  dla koni z tej kategorii wiekowej na zawodach w kraju lub zagranicą w konkursach dla młodych koni lub uzyskanie kwalifikacji na ZO w Finale  Małej Rundy,

·       Konie 6 letnie - min. 1x 7,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych na styl konia lub 1x 0 pkt. w konkursach dokładności, zwykłym, dwunawrotowym (pierwszy zerowy nawrót liczony jest do kwalifikacji) i dwufazowym (obie fazy bez punktów karnych) rozgrywanych w czasie zawodów międzynarodowych, ogólnopolskich lub regionalnych w klasie C,

·       Konie 7 letnie – 1x 0 pkt. w konkursach C1 (135 cm.) i wyższych na zawodach ogólnopolskich oraz wyższej rangi w konkursach: dokładności, zwykłym, dwunawrotowym (pierwszy zerowy nawrót liczony jest do kwalifikacji) i dwufazowym (do kwalifikacji liczony jest zerowy przejazd II fazy).

 

UJEŻDŻENIE

 

·       Konie 4,5 letnie  - min. 1 x 7,0 pkt. na zawodach kwalifikacyjnych

·       Konie 6 letnie – min. 1 x 6,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych lub min. 1 x min. 65% w konkursie klasy C1, C2, C3 podczas zawodów ZO lub wyższej rangi.

 

W każdym przypadku muszą być spełnione pozostałe wymagania kwalifikacji koni do MPMK

 

 

MPMK 2019 - OPŁATY

Polski Związek Hodowców Koni informuje, że podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni w Strzegomiu 2019 będzie obowiązywała opłata organizacyjna (w tym za boks) w dwóch wysokościach:

1)   450 zł za konie własności mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, lub średnich przedsiębiorstw (tzw. MŚP*). W przypadku właścicieli koni, którzy dotychczas nie złożyli oświadczenia MŚP w OZHK/WZHK lub PZHK, wymagane przesłanie oświadczenia (link) ze zgłoszeniem do organizatora MPMK

2)   600 zł za konie własności dużych przedsiębiorstw w rozumieniu przepisów ww. rozporządzenia oraz w przypadku właścicieli, którzy nie złożyli oświadczenia w OZHK/WZHK/ lub PZHK, lub nie prześlą oświadczenia ze zgłoszeniem konia do organizatora MPMK)

 

MŚP* w rozumieniu przepisów rozporządzenia Komisji (UE) Nr 702/2014 z dnia 25 czerwca 2014 r.,   

MŚP jest również osoba fizyczna, która prowadzi działalność związaną z hodowlą koni, w tym z oceną ich wartości użytkowej­­, m.in. w sporcie jeździeckim (MPMK)"

LINK DO OŚWIADCZENIA

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2022
design and realization: signus.pl