Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

Młode konie na start

Tuesday, 18 September 2018

Młode konie na start

W czasie 4 dni zobaczymy najlepsze konie w zmaganiach na czworobokach, równolegle będziemy mogli podziwiać skoczków na parkurze. Konie WKKW zaprezentują się na czworoboku, parkurze i podczas próby terenowej na krosie. W tym czasie do dolnośląskiej Stragony zjadą zawodnicy, hodowcy, właściciele koni oraz kibice z całej Polski. Ośrodek w Morawie pod Strzegomiem cieszy się zasłużoną sławą wśród hodowców i zawodników z zagranicy, dlatego też możemy się spodziewać, że jesienią licznie przyjadą na zawody ci, którzy szukają ciekawych i obiecujących koni do sportu.

Transmisję online z MPMK przeprowadzi Świat Koni.  Tych wszystkich, którzy nie mogą obserwować zmagań młodych koni na żywo, zapraszamy już w czwartek, 20 września 2018 r od godziny 18. oo do oglądania konkursów w internecie.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni to najważniejsza sportowa próba hodowlano-selekcyjna dla młodych koni sportowych w Polsce, podczas której konie mogą uzyskać wpis do Księgi Stadnej. MPMK to wydarzenie, podczas którego można dokonać najbardziej wiarygodniej oceny wartości hodowlanej reproduktorów, sporządzanej na podstawie wyników sportowych potomstwa. Historia MPMK sięga początku lat 90-tych. Od samego początku w organizacji tej próby sportowej wspierało nas Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Coroczny przegląd najlepszych koni organizujemy wspólnie z Polskim Związkiem Jeździeckim.

O co chodzi w ocenach koni podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni? Hodowcy, właściciele, a także zawodnicy chcą się dowiedzieć, które z prezentowanych koni mają szanse zwyciężać w konkursach jako dorosłe osobniki. Chodzi i wychwycenie i wyselekcjonowanie koni najbardziej utalentowanych, mających predyspozycje do poszczególnych dyscyplin konnychzarówno pod względem dobrego stylu, jak i rokowań na przyszłość. Cbyłoby idealnie,  aby koń oceniony wysoko ja ko 4- czy 5-latek był potencjalnym Mistrzem Polski, Europy czy świata, by służył potem polskiej hodowli. Wyniki MPMK to dla hodowców niewyczerpane źródło wiedzy o klaczach i reproduktorach, które pozwalają układać plany hodowlane.

 

MPMK to wyjątkowa impreza sportowo-hodowlana, która ma za zadanie wyłonić najlepsze konie sportowe w kraju. Szczególnie polecamy ją tym wszystkim, którzy są ciekawi, co dzieje się w polskiej hodowli koni, jakie są trendy i na co możemy liczyć w najbliższej przyszłości, a także wszystkim, którzy szukają dobrego konia do sportu.

 

Platforma Hubertus - ZawodyKonne.com dostarcza kompleksowe rozwiązania dla organizatorów zawodów jeździeckich oraz ekip zajmujących się obsługą komputerową i medialną zawodów konnych.

Wspieramy wszystkie procesy realizacji zawodów konnych, zarówno rangi międzynarodowej, jak i ogólnopolskiej, czy regionalnej, rozgrywane w takich dyscyplinach jak skoki, ujeżdżenie i WKKW.

Dowiedz się więcej na temat naszych rozwiązań

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2021
design and realization: signus.pl