Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

To postęp w cyfryzacji jeździectwa – Czeski Związek Jeździecki o programie Hubertus

Wednesday, 23 February 2022

Artykuł z czeskiego portalu jeździeckiego JEZDCI.CZ o naszych rozwiązaniach dla jeździectwa.

Żródło: https://www.jezdci.cz/clanky/je-to-pokrok-v-digitalizaci-jezdectvi-uvedla-cjf-o-programu-hubertus/

"Od tego roku oprogramowanie wyników Hubertus, które Czeska Federacja Jeździecka zakupiła od LiveJumping, będzie stopniowo wykorzystywane w zawodach jeździeckich w Czechach. „To postęp w cyfryzacji sportów jeździeckich” – mówi CJF.

Czeski Związek Jeździecki kupił oprogramowanie Hubertus do wyników od LiveJumping. Zakup był w dużej mierze współfinansowany z programu dotacyjnego Narodowej Agencji Sportu.

„Program ten jest bardzo dobrze znany, popularny i używany już w wielu krajach Europy. Zapewni organizatorom, zawodnikom i sędziom kompletną obsługę wyścigów w wymienionych poniżej dyscyplinach jeździeckich online” – powiedzieli przedstawiciele Czeskiego Związku Jeździeckiego w komunikacie prasowym wydanym we wtorek 22 lutego.

Digitalizacja środowiska jeździeckiego jest jednym z głównych priorytetów Czeskiego Związku Jeździeckiego. „Od 2003 roku federacja wykorzystuje program ACE Gallop do przetwarzania wyników z poszczególnych zawodów, ale nie spełnia on już nowoczesnych standardów technologicznych i bieżących potrzeb. Ponadto właściciele oprogramowania nie byli w stanie zagwarantować jego działania i zakończyli dalszą obsługę informatyczną platformy do końca 2022 roku. Jednak całe środowisko jeździeckie zależy od oprogramowania wyników, od narodowej federacji, przez organizatorów wydarzeń po samych zawodników, którzy co roku biorą udział w tysiącach startów w zawodach. Upadek systemu zagroziłby w ten sposób sportowi jeździeckiemu w Czechach – wyjaśnia w komunikacie prasowym sekretarz generalny CJF Petr Kuklík.

Przedstawicielom Czeskiego Związku Jeździeckiego udało się w rekordowo krótkim czasie zakupić nowy program zgodnie z zasadami dotacji i tym samym zapobiec załamaniu się środowiska jeździeckiego. „Potrzeba nowoczesnego oprogramowania do pomiaru wyników odbiła się echem w całej federacji w ciągu ostatnich kilku lat, więc potrzeba nabycia nowego oprogramowania była wyraźnie priorytetem od samego początku. Brak systemu miałby fundamentalny wpływ na środowisko jeździeckie w Czechach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sekretariatu, komitetu wykonawczego i prezesa federacji sytuacja została ostatecznie bardzo skutecznie rozwiązana. W ten sposób wprowadzamy najnowocześniejsze technologie do jeździectwa w Czechach i zapewniliśmy funkcjonowanie zawodów jeździeckich w przyszłości” – kontynuuje Petr Kuklík.

Czeski Związek Jeździecki złożył wniosek do Narodowej Agencji Sportu o dotację na zakup oprogramowania w dniu 31 sierpnia 2021 r. Informację o pozytywnej ocenie i decyzji o przyznaniu dotacji wpłynęło do Sekretariatu CJF 15 w środę, grudnia 2021 r.

Warunkiem dofinansowania przez dostawcę było jednak uzyskanie i złożenie rozliczenia finansowego do końca 2021 roku. „Ze względu na zasady losowania z konkursu grantowego termin był naprawdę krótki. Program Hubertus został wybrany na podstawie najniższej ceny ofertowej. Dzięki ciężkiej pracy w okresie świątecznym udało nam się zakupić nowe oprogramowanie, które zostało nawet kupione za znacznie niższą kwotę niż pierwotnie zakładano. Teraz program jest własnością federacji – dodaje Radek Rouč, prezes Czeskiego Związku Jeździeckiego.

Według informacji CJF, oprogramowanie Hubertus jest kompletnym rozwiązaniem do przetwarzania wyników z zawodów konnych. Zapewnia sędziom, organizatorom i obsłudze listy startowe, wyniki na żywo oraz wszystkie niezbędne raporty i wydruki. Zawiera również system elektronicznego pomiaru czasu, platformę webową, aplikację mobilną i desktopową, co między innymi znacznie upraszcza proces rejestracji dla samych zawodników.

System pozwala na przetwarzanie wyników takich dyscyplin jak ujeżdżenie, skoki, WKKW czy powożenie. Pozwala również na przetwarzanie wyników nie tylko z zawodów krajowych, ale ma również zastosowanie do zawodów międzynarodowych. Publikowanie list startowych i wyników online w czasie rzeczywistym jest rzeczą oczywistą. Oferuje również tryb pracy off-line dla ośrodków o słabym dostępie do Internetu.

„Oferuje również możliwość rozwiązania paperless do przyznawania ocen sędziów w czasie rzeczywistym. Ponadto jest w pełni kompatybilny z systemami pomiaru czasu firm ALGE, Tag Heuer, SECTRO, MicroGate i wieloma innymi. Działa również w pełni z wynikami formatu FEI. Ogromną korzyścią jest wbudowana transmisja danych w czasie rzeczywistym do transmisji telewizyjnych i internetowych, a także moduł wyświetlacza do tablic LED ”- wyjaśnia Petr Kuklík.

W ramach Czeskiego Związku Jeździeckiego trwa obecnie proces połączenia z Systemem Informacji Jeździeckiej (JIS), który jest centralną bazą wszystkich zarejestrowanych zawodników, wydarzeń i wyników. Stopniowo wprowadzane są również lokalne przepisy. „Tryb testowy zostanie uruchomiony w nadchodzących tygodniach, kiedy zawody w Galop i Hubertus będą oceniane w tym samym czasie. Federacja planuje pełne przejście wyłącznie do programu Hubertus do 2023 roku” – dodaje Kuklík.


Źródło: informacja prasowa Czeskiego Związku Jeździeckiego

Zdjęcie: dostarczone przez Czeski Związek Jeździecki

https://www.jezdci.cz/clanky/je-to-pokrok-v-digitalizaci-jezdectvi-uvedla-cjf-o-programu-hubertus/

Platforma Hubertus - ZawodyKonne.com dostarcza kompleksowe rozwiązania dla organizatorów zawodów jeździeckich oraz ekip zajmujących się obsługą komputerową i medialną zawodów konnych.

Wspieramy wszystkie procesy realizacji zawodów konnych, zarówno rangi międzynarodowej, jak i ogólnopolskiej, czy regionalnej, rozgrywane w takich dyscyplinach jak skoki, ujeżdżenie i WKKW.

Dowiedz się więcej na temat naszych rozwiązań

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2022
design and realization: signus.pl