Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

XXV FINAŁ OOM w jeździectwie WKKW
Strzegom, 29-31.07.2019

Zgłoszenia zaakceptowane:

Nr Status zgłoszenia
Daty korekty i utworzenia
Zawodnik Koń Konkursy
26 ENTRY ACCEPTED 2019-07-27 12:32:29
2019-07-27 12:32:29
Kaja Żuk BLUSTAR
  • 1x 2/Duże Konie/
25 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:53:06
2019-07-17 16:10:54
Diana Jaroszkiewicz Jm'06 INTUICJA KOŃSKI GAJ GR. D
  • 1x 1/Kuce/
24 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:53:52
2019-07-16 15:08:16
Idalia Kuliga JASYR
  • 2x 1/Kuce/
23 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:54:31
2019-07-16 15:02:04
Idalia Kuliga EXPERTUS
  • 2x 2/Duże Konie/
22 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:54:50
2019-07-15 07:57:07
Zuzanna Borkowska MROCZEK
  • 1x 1/Kuce/
21 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:54:56
2019-07-14 20:47:09
Wiktoria Okupny Jm'04 DIELEILA
  • 1x 2/Duże Konie/
20 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:55:14
2019-07-14 18:31:26
Wiktoria Klimczak ROSALIE
  • 1x 2/Duże Konie/
19 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:55:29
2019-07-14 18:30:33
Oliwia Mycio DOKTOR
  • 1x 1/Kuce/
18 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:55:56
2019-07-14 08:48:31
Dominika Klimek JESSY
  • 1x 1/Kuce/
17 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:56:15
2019-07-11 09:07:58
Karina Dzięgielewska PLOTER
  • 1x 2/Duże Konie/
16 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:56:20
2019-07-11 09:06:53
Julia Gąsiorek INTERIA
  • 1x 2/Duże Konie/
15 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:56:27
2019-07-09 13:26:21
Anna Sieńko J'04 REWERS
  • 1x 2/Duże Konie/
14 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:56:55
2019-07-09 08:17:52
Zuzanna Społowicz WOODY ALLEN
  • 1x 1/Kuce/
13 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 14:56:58
2019-07-09 08:16:55
Zuzanna Społowicz BANKIER
  • 1x 2/Duże Konie/
12 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:00:39
2019-07-08 12:35:04
Aleksandra Krok KING
  • 1x 1/Kuce/
11 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:00:47
2019-07-06 16:49:03
Nina Dubowska Jm'05 BURZAN
  • 1x 2/Duże Konie/
10 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:00:53
2019-07-06 14:56:03
Lena Kurzyńska LIVELLO
  • 1x 1/Kuce/
9 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:01:02
2019-07-05 23:20:01
Oliwia Pandel PEREGRIN
  • 1x 1/Kuce/
8 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:01:12
2019-07-05 13:25:12
Daria Komosa AZTEC
  • 1x 2/Duże Konie/
7 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:01:20
2019-07-04 15:09:58
Natalia Rodź DOLAR
  • 1x 2/Duże Konie/
6 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:01:33
2019-07-04 09:59:36
Alicja Maciejewska IRTYSZ
  • 1x 2/Duże Konie/
5 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:01:45
2019-07-03 23:13:09
Amelia Kupczyk MONITO
  • 2x 2/Duże Konie/
4 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:01:50
2019-07-03 10:28:11
Kamila Cygan JEDWABNY PYŁ
  • 1x 2/Duże Konie/
3 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:02:02
2019-07-03 10:00:28
Ewelina Falkowska FINLANDINA
  • 1x 2/Duże Konie/
2 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:02:27
2019-07-01 21:51:02
Katarzyna Żuchowicka M'07 DESERT GENERAL
  • 1x 2/Duże Konie/
1 ENTRY ACCEPTED 2019-07-25 15:02:34
2019-07-01 21:50:07
Katarzyna Żuchowicka M'07 CHOPIN GR. D
  • 1x 1/Kuce/
No. Rider Club
Year of birth
National ID/Number
FEI ID
1. Borkowska Zuzanna Kj Koko Brzeźniki
2005 (JM.)
0037996
2. Cygan Kamila KJ Pawlak Equestrian Wrocław
2004 (JM.)
O043216
3. Dzięgielewska Karina St. KSK Stare Babice
2004 (JM.)
O036256
4. Falkowska Ewelina KJ Aromer Józefin
2005 (JM.)
O041596
5. Gąsiorek Julia St. KSK Stare Babice
2004 (JM.)
O040083
6. Jaroszkiewicz Jm'06 Diana SSKJ Grobice
2006 (JM.)
O047175
7. Klimczak Wiktoria Kj Koko Brzeźniki
2005 (JM.)
O042380
8. Komosa Daria Klub Jeździecki J.J. Darboven
2004 (JM.)
O050629
9. Krok Aleksandra KJ Czarny Dunajec
2005 (JM.)
O043321
10. Kuliga Idalia Klub Sportowy Konsul- Kościelisko
2005 (JM.)
O043178
11. Kupczyk Amelia Pony Sport Wieliczka
2004 (JM.)
O036435
12. Kurzyńska Lena KJ Aromer Józefin
2005 (JM.)
O043680
13. Maciejewska Alicja Klub Sportowy Centaurus
2004 (JM.)
O043182
14. Mączyńska Dominika LKS Stragona Strzegom
2005 (JM.)
O042053
15. Miś Karolina Klub Jeździecki KOKO
2006 (JM.)
O042379
16. Mycio Oliwia Kj Koko Brzeźniki
2005 (JM.)
O040933
17. Okupny Wiktoria Stowarzyszenie Sportowy Klub Jeździecki Grobice
18. Pańczyk Aleksandra Sportowy Klub Jeździecki WJ Piaseccy Equestrian
2005 (JM.)
O054648
19. Pandel Oliwia Klub Jezdziecki SZARŻA im. 8 Pułku Ułanów ks. J.Poniatowskiego
2004 (JM.)
O036430
20. Rodź Natalia KJ Aromer
2005 (JM.)
O047927
21. Sieńko J'04 Anna SSKJ Grobice
2004 (JM.)
O032718
22. Społowicz Zuzanna KJ Jaroszówka
2007 (JM.)
O036095
23. Złotnicka Zofia Sportowy Klub Jeździecki WJ Piaseccy Equestrian
2005 (JM.)
O035457
24. Żuchowicka M'07 Katarzyna Stowarzyszenie SKJ Grobice
2007 (JM.)
O039387
25. Żuk Kaja KJ Picador Wrocław
2005 (JM.)
O042800
No. Horse numer Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin Owner / Breeder National ID/Number Passport number FEI Passport
1.

28

ACAPULCO SP POL 2009 WAŁACH KASZTANOWATY F: Chery Cordial / Cordial
M: Asfera / Ever for Pleasure
O:
B:
K014796
2.

31

ACAPULCO POL 2009 WAŁACH GNIADY F: Concert / Concetto
M: Aguaja / Sapiecha
O:
B:
K013743
3.

33

AVENIDO WLKP POL 2011 Wałach gniada/167 F: Le Mistral
M: Avia
O: Katarzyna Mączyńska
B: Stanisław Leszczyński
K021386 616007610102811
4.

18

AZTEC Wielkopolska POL 2004 Wałach gniada/170 F: Ignam
M: Asta
O: Daria Komosa
B: Hodowla koni Liski
K008818 POL007600018604
5.

13

BANKIER MŁP POL 2011 Wałach ciemnogniada/169 F: Awans / Vis Versa
M: Baszkiria / Emir
O: Trening Koni Artur Społowicz
B: SK Janów Podlaski
K021353 61600653031221
6.

26

BLUSTAR DRP POL 1998 Ogier kara/kuc: F: nn / nn
M: nn / nn
O: Marian Gomułkiewicz
B:
K011263 POL999670038998
7.

25

CHOPIN GR. D DRP GER 1998 Wałach kasztanowata/kuc:148 F: Churchill / Tetworth Crimsin Lake
M: Wlona / Werbenfunk
O: Jakub Żuchowicki
B: Spreckelmeyer Andr.
K024469 DE 335 350353898
8.

24

DESERT GENERAL Pełna Krew Angielska GBR 2008 Wałach kasztanowata/165 F: Bahamian Bounty
M: Desert Flower / Green Desert
O: Jakub Żuchowicki
B: GBR
K015725 8260GB45116184T
9.

29

DIELEILA F: CALIFAX / CALIDO I
M: NADIA / LIBERADO
O:
B:
K018104
10.

7

DOKTOR KUC POL 2007 Wałach gniada F: Nando
M: Dumka
O: Adam Mycio
B: xxx
K015364 POL01364006030712576
11.

19

DOLAR SP POL 2009 Wałach gniada/165 F: Placido KWPN
M: Dębogóra xx
O: Paweł Spisak
B: Brak
K014768 616009610094509
12.

3

EXPERTUS Małopolska POL 2010 Wałach gniada/170 F: Drop
M: Etna
O: Andrzej Kuliga
B: Pedryc Zbigniew
K023804 616006540057410
13.

23

FINLANDINA PK SP POL 2004 Klacz ciemnogniada/164 F: Landino
M: Fascynacja
O: Mariusz Kleniuk
B: Mariusz Kleniuk
K009540 10622
14.

10

INTERIA M. POL 2008 Klacz gniada F: Irak / Hippies
M: Hawajka
O: Sylwia Gąsiorek
B: Paweł Nurkowski
K017943 POL006590034008
15.

1

INTUICJA KOŃSKI GAJ GR. D KUC POL 2007 Klacz siwa/kuc:142 F: Very Top
M: Idylla
O: Lilianna Zięba
B: Nn
K020962 B0109035S
16.

20

IRTYSZ SP POL 2002 Wałach kasztanowata F: Limit
M: Iryda
O: Joanna Skibińska
B: Michał Różński
K009036 10296 102XR98
17.

2

JASYR Kuc Walijski POL 2007 Wałach kasztanowata/kuc:136 F: Strayer' s Samson
M: Majrons s Jannine
O: Andrzej Kuliga
B: Siegucki Zdzisław
brak 013 67 01021 07
18.

22

JEDWABNY PYŁ Szlachetna Półkrew POL 2007 Wałach kasztanowata/172 F: Moravia
M: Jedwabna
O: Joanna Pawlak
B: Wiesław Kryszyłowicz
K011179
19.

14

KING KUC POL 2010 Wałach kasztanowata/kuc:138 F: Orion / Genius
M: Kalifornia / Minos
O: Dorota Krok
B: Antoni Cwajda
K022888 Kalifornia / Minos
20.

16

LIVELLO Haflinger POL 2003 Wałach izabelowata/mk:141 F: Stony S.V. / Star
M: Lora / Narvis
O: Agnieszka Kurzyńska
B: Jan Bittala
K019025 203001830257803
21.

21

MONITO Anglo-Arabska POL 2012 Wałach siwa F: San Louis
M: Moldau III
O: Anna Wójcik-Pruszyńska
B: Janów Podlaski
K022640
22.

4

MROCZEK KUC POL 2008 Wałach kasztanowata/kuc:140 F: Santara Danny's Boy
M: Mona
O: Magdalena, Jacek Borkowscy
B: Zawadzka Ewa
K016405 616013680076009
23.

32

NORMA F: Revel / Animo
M: Nasturcja / Seul
O:
B:
K014856
24.

17

PEREGRIN M POL 2007 Wałach gniada/kuc:145 F: El Djazair
M: Plamka
O: Anna Rey
B: Mikołaj Rey
K012355 POL01357027900712266
25.

9

PLOTER Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2012 Wałach kara/165 F: Nergo
M: Pokusa
O: Anna Dzięgielewska
B: Mazurek Paweł
K023801 616009670043112
26.

11

REWERS Małopolska POL 2011 Wałach gniada/156 F: Masini
M: Roksana
O: Iwona Kotyra
B: Iwona Kotyra
K022861 616006660368311
27.

6

ROSALIE OLD GER 2008 Klacz gniada/170 F: Rush-Hour / Rubicon
M: Cantate / Cassius Clay
O: Katarzyna Klimczak
B: Xx
K012275 DE433331649308
28.

12

WOODY ALLEN KUC POL 2013 Wałach siwa/kuc:141 F: nn
M: nn
O: Artur Społowicz
B: nn
K024553 616999670107514
Rider Club
Competition
Prize
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Borkowska Zuzanna
Kj Koko Brzeźniki
2019-07-30
1
Cygan Kamila
KJ Pawlak Equestrian Wrocław
2019-07-30
15
Dzięgielewska Karina
St. KSK Stare Babice
PLOTER (9)
2019-07-30
12
Falkowska Ewelina
KJ Aromer Józefin
2019-07-30
3
Gąsiorek Julia
St. KSK Stare Babice
INTERIA (10)
2019-07-30
11
Jaroszkiewicz Jm'06 Diana
SSKJ Grobice
2019-07-30
4
Klimczak Wiktoria
Kj Koko Brzeźniki
2019-07-30
2
Komosa Daria
Klub Jeździecki J.J. Darboven
AZTEC (18)
2019-07-30
16
Krok Aleksandra
KJ Czarny Dunajec
KING (14)
2019-07-30
8
Kuliga Idalia
Klub Sportowy Konsul- Kościelisko
JASYR (2)
2019-07-30
2019-07-30
14
Kupczyk Amelia
Pony Sport Wieliczka
MONITO (21)
2019-07-30
10
Kurzyńska Lena
KJ Aromer Józefin
LIVELLO (16)
2019-07-30
5
Maciejewska Alicja
Klub Sportowy Centaurus
IRTYSZ (20)
2019-07-30
4
Mączyńska Dominika
LKS Stragona Strzegom
AVENIDO (33)
2019-07-30
6
Miś Karolina
Klub Jeździecki KOKO
2019-07-30
9
Mycio Oliwia
Kj Koko Brzeźniki
DOKTOR (7)
2019-07-30
2
Okupny Wiktoria
Stowarzyszenie Sportowy Klub Jeździecki Grobice
2019-07-30
1
Pańczyk Aleksandra
Sportowy Klub Jeździecki WJ Piaseccy Equestrian
2019-07-30
17
Pandel Oliwia
Klub Jezdziecki SZARŻA im. 8 Pułku Ułanów ks. J.Poniatowskiego
2019-07-30
7
Rodź Natalia
KJ Aromer
DOLAR (19)
2019-07-30
13
Sieńko J'04 Anna
SSKJ Grobice
REWERS (11)
2019-07-30
Społowicz Zuzanna
KJ Jaroszówka
2019-07-30
3
BANKIER (13)
2019-07-30
7
Złotnicka Zofia
Sportowy Klub Jeździecki WJ Piaseccy Equestrian
NORMA (32)
2019-07-30
5
Żuchowicka M'07 Katarzyna
Stowarzyszenie SKJ Grobice
2019-07-30
8
2019-07-30
6
Żuk Kaja
KJ Picador Wrocław
BLUSTAR (26)
2019-07-30

Number of Riders: 25

Number of Horses: 28

The sum of prizes: 0.00

Competition results developed by:
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: P2-072018-1, APC)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2019
design and realization: signus.pl